Warsztaty Mozaika Klimatyczna @online

  • 6 lutego 2023

Jak zrozumieć skomplikowane mechanizmy globalnego ocieplenia i poznać treść najważniejszych raportów klimatycznych ONZ w niespełna 3 godziny, w pozytywnej i inspirującej atmosferze? Mamy na to sposób!

MOZAIKA KLIMATYCZNA to szkolenie w formie gry. W ramach warsztatów, uczestnicy wspólnie układają tytułową “mozaikę” ilustrującą przyczyny, mechanizmy i skutki zmian klimatu. W tym celu posługują się kartami opracowanymi na podstawie raportów Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC). ❗️Raporty IPCC są naukową podstawą światowych negocjacji klimatycznych.

Warsztaty stworzył Francuz, Cédric Ringenbach, inżynier, wieloletni wykładowca akademicki, ekspert w dziedzinie zmian klimatu i transformacji energetycznej.

Od 2018 r. w warsztatach wzięło udział niemal 1 milion osób we Francji i 45 krajach.
We Francji "Mozaika Klimatyczna" wchodzi w skład obowiązkowego programu edukacyjnego o zmianach klimatu dla wyższych urzędników państwowych.

Warsztaty online trwają 3 godziny.
Może w nich uczestniczyć do 7 osób.
Uczestnicy nie muszą posiadać zaawansowanej wiedzy na temat zmian klimatu.

📌 Program warsztatów:
1. część naukowa: uczestnicy układają tytułową "mozaikę" z kart przedstawiających zjawiska zmian klimatu (1,5-2 godz.)
2. część kreatywna i podsumowanie: uczestnicy wspólnie ozdabiają i personalizują "mozaikę", wymieniają się emocjami i refleksjami;
3. część dyskusyjna: uczestnicy pod kierunkiem animatora zastawiają się nad działaniami, jakie można podjąć, aby przeciwdziałać zmianom klimatu na poziomie indywidualnym i zbiorowym, zgodnie z aktualną wiedzą naukową.

📌 Do kogo jest skierowana jest sesja szkoleniowa:
- pracownicy firm i organizacji

🎤 Prowadzenie warsztatów:
Katarzyna Udrycka, edukatorka ekologiczna, animatorka, trenerka certyfikowana przez francuskie Stowarzyszenie La Fresque du Climat, Przedstawicielka w Polsce Stowarzyszenia La Fresque du climat.


.OPINIE UCZESTNIKÓW:

✅ „Uczestnictwo w warsztatach Mozaika Klimatyczna to było bardzo ciekawe doświadczenie. Uporządkowałam wiedzę i dowiedziałam się nowych rzeczy. Forma warsztatów jest bardzo ciekawa, pozwala na pracę grupową, dyskusje i dzielenie się doświadczeniami między uczestnikami. Kasia Udrycka doskonale je prowadzi, pozwalając uczestnikom na samodzielne odkrywanie kolejnych powiązań między tematami.”
- dr Mira PORĘBA, Zakład Edukacji i Komunikacji, KRAJOWY OŚRODEK ZMIAN KLIMATU (KOZK)

✅ „Warsztaty ‘Mozaika Klimatyczna’ polecam wszystkim, niezależnie od poziomu wiedzy. Dzięki merytorycznemu przygotowaniu i zaangażowaniu pani Katarzyny oraz ciekawej narracji, pozwalają zrozumieć przyczyny i skutki zmian w środowisku oraz wyciągnąć wnioski, jak im przeciwdziałać. To podróż, z której uczestnicy wychodzą niekiedy zatrwożeni skutkami działalności człowieka, ale z pewnością zmotywowani do walki o naszą planetę.”
- Agnieszka MICHALIK, starszy specjalista ds. CSR, BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.

✅„Warsztaty Mozaika Klimatyczna prowadzone przez Katarzynę Udrycką (…) stwarzają okazję do refleksji nad wpływem człowieka na globalne ocieplenie oraz do zastanowienia się, jakie mechanizmy, czynniki i interakcje za tym stoją. Może nam się wydawać, że te tematy są już wystarczające obecne w mediach, jednak rzadko kiedy mamy do czynienia z tak kompleksowym spojrzeniem na całość problemu. Warsztaty opierają się na pracy zespołowej, co daje okazję do wymiany poglądów, poznania różnych stanowisk i punktów widzenia.”
- Bruno Duthoit, Prezes ORANGE POLSKA 2013-2016,
Prezes Honorowy FRANCUSKO-POLSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ

✅ „Uczestniczyłam w warsztacie Mozaika klimatyczna i uważam go za świetne narzędzie edukujące i popularyzujące naukę o klimacie. Zaczynając od mechanizmów dobrze znanych, mozaika prowadzi uczestników w kierunku tych mniej znanych, ale istotnych i groźnych dla naszego świata. (...) Polecam!
- Magda Graniszewska, dziennikarka, PULS BIZNESU

📌Cena: 300 zł/osoby
📌Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSenAVeZh-AZlyEoXLKZBIicFpX9Jog3pDC21uJJ9CQh4GhHjg/viewform