O Nas

„We're at war with nature. If we win, we're lost.”
Hubert Reeves


Energia. Woda. Surowce. Rolnictwo. Przemysł. Giełda. PKB. Wszystko to wiąże się nierozłącznie z Naturą. Dziś, gdy skutki presji człowieka na przyrodę stają się coraz bardziej odczuwalne, poznanie procesów i praw Natury staje się podstawą wszelkich działań i nieodłącznym elementem strategii biznesowej.

W Nature Explained pomagamy  przedsiębiorcom zrozumieć obecne i przyszłe zjawiska, takie jak zmiany klimatu czy spadek bioróżnorodności. Dzięki temu mogą przewidzieć ich skutki dla przedsiębiorstwa i wdrożyć działania adaptacyjne, ale przede wszystkim skutecznie redukować wpływ swojej działalności na przyrodę.

Nature Explained to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy na co dzień starają się niwelować negatywny wpływ człowieka na środowisko w obrębie swoich specjalizacji.

company logo
lat

Katarzyna Udrycka

Founder of Nature Explained

Konsultantka w obszarze transformacji ekologicznej firm, ochrony bioróżnorodności i zmian klimatu.

Ekspertka kolejnych edycji programu Climate Leadership - projektu doradczego dla przedsiębiorstw prowadzonego przez Centrum UNEP/GRID w Warszawie, czyli polską agendę programu środowiskowego ONZ.

Prowadzi zajęcia z obszaru zmian klimatu i bioróżnorodności na studiach podyplomowych „ESG w praktyce” w Sopockiej Szkole Wyższej; zdarza się jej też prowadzić zajęcia w Collegium Civitas i Akademii L. Koźmińskiego.

Od lat związana z Francją, współpracuje ściśle z francuskimi kolegami „po fachu” wymieniając doświadczenia i czerpiąc inspirację, by adaptować na polski grunt najlepsze praktyki w obszarze transformacji ekologicznej.

Popularyzatorka rzetelnej wiedzy o zmianach klimatu. Absolwentka Akademii Nauki o Klimacie  (www.naukaoklimacie.pl) i kursu "Edukowanie o zmianach klimatu" (poziom V. Polskiej Ramy Kwalifikacji). Od 2020 roku lat certyfikowana moderatorka, a następnie trenerka moderatorów i instruktorka, polskiej edycji warsztatów edukacyjnych „Climate Fresk” (Mozaika Klimatyczna), opracowanych na podstawie raportów Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). Koordynatorka Krajowa warsztatów Climate Fresk w Polsce.

Od wielu lat pasjonatka przyrody, aktywnie zaangażowana w jej ochronę. Uczestniczka badań i monitoringów ptaków; realizuje opinie ornitologiczne dla remontowanych obiektów w mieście.
Jako wolontariuszka od wielu lat współpracuje z organizacjach ochrony przyrody, np. z Fundacją Szklane Pułapki (www.szklanepulapki.pl), która działa na rzecz zapobiegania kolizjom ptaków ze szklanymi elementami architektury. Członkini Rady Fundacji "Noga w łapę. Razem idziemy przez świat", która zajmuje się ochroną ptaków i nietoperzy żyjących w środowisku miejskim.

Autorka wielu projektów mających na celu wdrażanie dobrych praktyk ochrony środowiska w środowisku miejskim realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego w Warszawie. Przykładowe realizacje obejmują odbrukowanie części Al. Wyzwolenia w celu poszerzenia i wygrodzenia mis drzew (2021, 2022) czy pakiet specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych poprawiających kondycję drzew (2019).

W 2017 roku przełożyła kultową w środowisku adeptów zero waste książki Bei Johnson „Zero Waste Home” („Pokochaj swój dom”, wyd. Agora 2017).